Muzejska četrt
Nedelja, 18. 9. – Slovenski planinski muzej
Planinci so vedno sami svoji mojstri, še posebej se morajo znajti, ko gre za zavarovane planinske cvetlice. Letos je 120 let, odkar je bila planika kot prva roža pri nas zavarovana z zakonom in seveda s tem prepovedano njeno trganje. To velja še danes. Vendar pa planika velja za eno najlepših planinskih cvetlic, ki si jo marsikateri planinec želi imeti na svojem vrtu ali pa celo v vazi. Da ne bomo predolgo čakali, da nam planika zraste, bomo kot pravi cvetlični mojstri v rokodelnici izdelali planike iz krep papirja.
Ponedeljek, 19. 9. – Mglc - Mednarodni grafični likovni center
V mobilnem mini grafičnem ateljeju si bomo ogledali postopek grafične tehnike (šablonskega) sitotiska in si hkrati sami pripravili motiv za odtis ter ga nato ob asistenci tiskarskega mojstra tudi odtisnili.
Torek, 20. 9. – Muzej novejše zgodovine Celje, Otroški muzej Hermanov brlog
Herman Lisjak bo v dopoldanskem času na obisk pripeljal vodovodarja, ki bo pomagal pri sestavljanju vodovodnih cevi, preko celega dneva pa bomo v delavnicah spoznavali, kdo živi v morju in izdelovali jadrnice iz naravnih materialov.
Sreda, 21. 9. – Posavski muzej Brežice
Kot mojstri iz železne dobe bomo krasili nakit s tehniko tolčenja.
Četrtek, 22. 9. – Koroški pokrajinski muzej Slovenj Gradec
Poletje se že spogleduje z jesenjo, dnevi se krajšajo in jesen je s svojo barvito podobo pred vrati. Udeleženci delavnic se bodo preizkusili v izdelovanju lantern, drobnih svetilk, s katerimi si bodo podaljšali spomin na toplo svetlobo zahajajočega poletnega sonca.
Petek, 23. 9. – Zavod za kulturo, turizem in razvoj Rogatec
V delavnici Od brun do hiše bomo spoznali slovensko ljudsko stavbarstvo in sestavili leseno hišo. Naučili se bomo pletenja iz ličja in šibja ter tkali na tkalskih glavnikih.
Sobota, 24. 9. – Muzej Velenje
Muzejski konservator bo predstavil, svetoval in omogočil otrokom, da tudi sami očistijo, popravijo in zaščitijo predmete, ki imajo zaradi svoje zgodovine za lastnike posebno vrednost